Anasayfa
© MITAS, 2007
Eski Guvercinlik Yolu 113
Gazi 06560 Ankara TURKIYE
Phone: (+90 312) 296 20 00
Fax: (+90 312) 296 28 08
info@mitastower.com        
| English | Anasayfa |

Tarihçe 

Mitaş 1955 yılında Ankarada kurulmuştur. Mitaş’ın ana faaliyet konusu enerji nakil hattı, aydınlatma direkleri, GSM direkleri, reklam direkleri, civata ve somun imalatı ve sıcak daldırma yöntemi ile galvanizleme olup 42.000 m2 si kapalı toplam 82.000 m2 büyüklüğünde üretim tesisinde faaliyet göstermektedir. MİTAŞ GALVANİZ SANAYİ ve TİCARET A.Ş  aynı kampüs içinde faaliyet gösteren biri Türkiye’nin en büyük tam otomatik galvaniz ocağı olan 4 farklı boyutta galvaniz ocağına sahip tek kuruluştur. Tesis 60.000 ton/yıl galvanizli çelik direk imalatı ve 100.000 ton/yıl galvanizleme kapasitesi ile sektörün lokomotifi olmuştur.  MİTAŞ GALVANİZ SANAYİ ve TİCARET A.Ş  teknolojisini, kapasitesini, insan kaynaklarını ve ürün gamını müşteri beklentileri doğrultusunda  sürekli iyileştirme ve geliştirmeyi şirket felsefesi olarak kabul etmiş ve uygulamaya koymuştur. 

Yaşanan yoğun rekabet ortamında bir dünya markası olan MİTAŞ, kendi sektöründe, Türkiye’ nin ilk ISO 9001:2008 ve ISO 16949:2009 kalite sistem belgelerini alarak,  proses ve hizmette kalite güvencesi sağlamaktadır .

MİTAŞ, üyesi olduğu Galvanizciler Birliği (İngiltere) ve Amerikan Galvanizciler Birliği ile kurduğu iletişimler doğrultusunda dünyadaki son gelişmeleri yakından izlemekte ve kendi bünyesinde uygulamaktadır.

Mitaş otomotiv sanayii ile bağlantılı olarak yabancı şirketlerle işbirliği içine girmiş olup, bu kapsamda otomobil parçalarına sıcak daldırma galvaniz kaplama uygulayarak Türkiyede bir ilke imza atmıştır.

Mitaş’ta her çeşit ve boyutta elektrik iletim hattı direkleri dizayn ve üretimi yanısıra dışarıdan alınan çelik imalatların da galvanizi yapılmaktadır. Bu tip fason malzemeler; her türlü ve her tip çelik konstrüksiyon, diğer şürketlerden gelen iletim hattı direk ve malzemeleri, poligon direkler konsollar, köşebentler, bayraklar, kafes direkler, stadyum aydınlatma direkleri, topraklama levhaları ve kazıkları, borular, boru çatılar, turbo fan pervaneleri, uygun boyutta kazan ve serpantinler, oluklar, tel fens ve çerçeveler, baklavalı saclar, makine şaseleri, kutu profiller, klima konsolları, döküm malzemeleri, ızgaralar, karayolu korkulukları, belediye sokak eşyaları, kablo kanalları ve panolar gibi her türlü demir-çelik ürünlerdir.